+38 044 270 6044
Желаете отдохнуть, ЗВОНИТЕ
Поиск тура
Туры в Карпаты!

Трускавець запрошує! Оздоровчий тур в Трускавець


Тут бували президенти і посли, світила науки і зірки сцени. У цьому містечку лікувалися загалом мільйони. І кожен, хто тут був, назавжди запам’ятає, якщо не специфічний присмак, то, напевне, назву мінеральної води «Нафтуся».
 
   
«Нафтуся» народилася від Едварда
Природна слабомінералізована лікувальна вода «Нафтуся» — чи не найголовніший лікувальний чинник, завдяки якому Трускавець ось уже понад півтора століття має славу одного з провідних курортів Європи. Вперше ґрунтовні дослідження вод трускавецького родовища були проведені ще у 1833 році. Особливість «Нафтусі» — високий вміст органічних речовин нафтового походження, які швидко руйнуються при контакті з повітрям. А відтак, при транспортуванні у будь-якій тарі лікувальний ефект води різко знижується. Тому-то попити «Нафтусі» до Трускавця навідуються десятки тисяч курортників: від пролетарів фізичної та низькооплачуваної розумової праці — до так званих VIP-персон, чия доленосна діяльність часто супроводжується підвищеним ризиком для нирок та печінки.
 
   
Науковці стверджують, що за лікувальним ефектом в своїй царині «Нафтуся» не має рівних. Вона не тільки сприяє виведенню дрібних каменів та піску з нирок, жовчного міхура, сечо- та жовчовивідних шляхів, а і нормалізує обмін речовин та усуває небезпеку повторного каменеутворення. У комплексі з використанням лікувальної води в Трускавці успішно застосовують сучасні науковоємкі методики лікування. Так, на курорті діє Центр літотріпсії (дроблення каміння в нирках без хірургічного втручання). Призначене лікарем вживання «Нафтусі» після цієї процедури сприяє повному виведенню осколків каміння та піску з організму. «Лупайте сю скалу…» і поливайте «Нафтусею», сказав би Іван Франко, якби знав про літотріпсію.
 
   
Неподалік Трускавця, в оспіваному тим же Франком місті Борислав знаходиться єдине в світі родовище озокериту. Це унікальний природний мінерал (інша назва — гірський віск), який має протизапальну та анальгетичну дію. Відтак, на курорті застосовують рідкісну методику озокеритотерапії.
 
   
Як і в більшості європейських курортів, кожне з 14 трускавецьких джерел окрім «реєстрового» порядкового номера має власну назву, традиційно — це жіноче або чоловіче ім’я. А найдавніше з окультурених у ХІХ столітті джерел називається Едвард. Відтак, з певною долею жарту можна вважати, що «Нафтуся» народилася від Едварда. Це джерело знаходиться майже в самому центрі міського парку — його прикриває делікатна дерев’яна будівля з невеличкою баштою та шатровим дахом, пам’ятка архітектури ХІХ-ХХ століть, яку ще називають першим у Трускавці бюветом. І саме стилізований контур цієї споруди є основним елементом емблеми найпотужнішої в місті структури — Закритого акціонерного товариства «Трускавецькурорт».
 
   
Ще одне унікальне трускавецьке джерело — Юзя. Його мінеральна вода багата гліцерином, який оновлює шкіру, надає їй здорового відтінку та еластичності. Поруч з цим джерелом обладнано відкритий бювет, отож, кожного дня, особливо вранці, сотні курортників здійснюють тут ритуал умивання.
 
   
Гобелен історії
Офіційною датою заснування курорту вважається 1827 рік, коли в містечку було збудовано перше приміщення для мінеральних купелей та чотири будинки для гостей. Коли ж світ довідався про унікальні властивості «Нафтусі», Трускавець почав швидко розвиватися. У кінці ХІХ — на початку ХХ століття тут виростають вишукані дерев’яні вілли та пансіонати. Вони й зараз милують око гостей курорту своєю елегантністю. Як свідчать історичні джерела, у передвоєнному 1913 році курорт відвідало понад п’ять тисяч осіб. У міжвоєнний період інфраструктура курорту динамічно розвивалася. В одній з найбільших на той час бальнеологічних лікарень приймали процедури відвідувачі з цілої Європи. У тридцятих роках минулого століття в Трускавці відпочивало в середньому майже півтори тисячі гостей щомісяця.
 
   
А вже місцем масового відпочинку трудящих з 1/6 планети курорт став з початку 1960-х років, коли сюди приїжджали щорічно понад 150 тисяч відвідувачів.
 
   
Нинішній Трускавець чи не найбільше з українських курортів відповідає стандартам європейських: компактне тридцятитисячне містечко зі зручним сполученням (до Львова 95 кілометрів, щоправда наші дороги аж ніяк не європейські) розташоване у передгір’ї Карпат; потужна діагностична та лікувально-оздоровча база; комфортні умови проживання для людей різного статку; щораз багатша інфраструктура розваг. Щороку курорт приймає до 200 тисяч відвідувачів, зокрема іноземців з країн Євросоюзу, Америки та Ізраїлю.
 
   
Звичайно, як на кожному курорті, у скверах та алеях Трускавця гостям пропонують різноманітні сувеніри, твори мистецтва. Та у місті є і художній музей — відомого майстра гобеленів, почесного громадянина Трускавця Михайла Біласа. Якщо ви навіть просто зупинитеся перед цим будинком, корінний мешканець неодмінно скаже вам, що це єдиний в Україні прижиттєвий художній музей митця.
 
   
Поряд з цим, Трускавець є ще й потужним науковим центром. Тут діє 23 санаторії (частина з них — відомчі, у тому числі «Кришталевий палац» на 180 місць, що підпорядкований Державному управлінню справами та обслуговує високопосадовців), майже двадцять пансіонатів, сім готелів, останній з яких — фешенебельний «Rixos Прикарпаття» — було відкрито в серпні минулого року. У віданні ЗАТ «Трускавецькурорт» крім семи санаторіїв, два бювети мінеральних вод, дві бальнеоозокеритолікарні та дві поліклініки, палаци культури імені Тараса Шевченка та «Мир», послугами яких так чи інакше користуються усі відпочиваючі.
 
   
Не плутайте бурштин з «Янтарем»
Торік в оздоровницях акціонерного товариства «Трускавецькурорт» побувало приблизно 85 тисяч гостей. Одночасно сім санаторіїв здатні приймати понад п’ять тисяч клієнтів. Три з них — «Берізка», «Весна» та «Каштан» — знаходяться в центральній частині міста. Корпуси «Берізки» — це, переважно, триповерхові будівлі початку минулого століття, виконані в оригінальному архітектурному стилі. Зараз їх дбайливо реставрують, оснащуючи відповідно до вимог споживача. До санаторію належить курортна поліклініка. А от санаторій «Каштан» має як висотний корпус на 450 місць, так і кілька ошатних комфортабельних вілл — «Марія», «Анастасія», «Вікторія», «Надія», «Оксана», «Христина».
 
   
Своєрідною грядою вздовж вулиці Суховоля розташовані чотири санаторії, яким свого часу дали назву коштовностей — «Рубін» на 860 місць, «Алмаз» на 880 місць, тисячомісний «Янтар» та «Кристал» на 900 відвідувачів. Пацієнтів цих санаторіїв обслуговує водолікарня № 2, що знаходиться поруч, та , до того ж, з’єднана із двома останніми оздоровницями закритими переходами.
 
   
Умови проживання (палата в санаторії, триразове харчування включно з необхідним комплексом лікувальних процедур) в санаторіях «Трускавецькурорта» визначаються за чотирма стандартами, які позначають латинськими літерами A, B, C, D. Путівка з проживанням в однокімнатному одномісному номері на 24 доби коштує від 2 736 гривень (стандарт D) — до 3 996 гривень (стандарт А), у двокімнатному одномісному — відповідно від 4 176 до 5 868 гривень. При цьому адміністрація санаторіїв пропонує спеціальні умови для проживання батьків з дітьми. За пацієнтами доглядають більше тисячі медиків.
 
   
У санаторіях Трускавця лікують три основні групи захворювань: нирок і сечовивідних шляхів (пієлонефрити та цистити, сечокам’яну хворобу, ниркові аномалії тощо); захворювання обміну речовин (діабет, діатез, ожиріння); захворювання органів травлення (жовчнокам’яна хвороба, хронічні гастрити, гепатити, панкреатити, коліти, функціональні розлади шлунку та кишечника тощо). Для цього застосовують декілька десятків різноманітних лікувальних методик з використанням сучасного обладнання та цілющих властивостей природних надр. Дещо незвично, між іншим, знаходячись в трускавецькій бальнеологічній лікарні № 2, опинитися раптом у… «макеті» соляної шахти із закарпатського Солотвина. Насправді, в лікарні обладнана спелеокамера для лікування захворювань дихальних шляхів, і викладена вона натуральними соляними плитами із солотвинського родовища.
 
   
Окремої уваги заслуговують різноманітні спеціальні програми цільової реабілітації курортників тривалістю до двох тижнів. Окремо розроблені, скажімо, інтенсивні курси оздоровлення за професійною приналежністю — для керівників, службовців та бізнесменів, шахтарів, металургів, водіїв, учителів та працівників сільського господарства.
 
   
У листопаді минулого року на своїй черговій асамблеї Всесвітня федерація водолікування та кліматолікування (FEMTEC) назвала ЗАТ «Трускавецькурорт» установою, що відповідає світовим стандартам найвищої якості, та визнала його найкращим курортним центром світу в своїй категорії.
 
   
Складові успіху та перспектива
Термін «курортополіс» стосовно Трускавця давно вже не сприймається як неологізм. Справа в тому, що ще в непевні 1990-і роки і міська влада, і керівництво санаторно-курортних закладів, і науковці міста виробили обґрунтовану та, як показав час, виграшну стратегію розвитку міста-курорту. У 1999 році Трускавець було названо кращим курортним центром України, а в січні наступного року набрав чинності Закон «Про спеціальну економічну зону туристсько-рекреаційного типу «Курортополіс Трускавець». Головна мета — стимулювання інвестицій та збереження природних ресурсів. Відтак, зараз в місті реалізується або вже здійснено декілька інвестиційних проектів.
 
   
Про один з них ми довідались під час розмови з генеральним директором ЗАТ «Трускавецькурорт» Богданом АКСЕНТІЙЧУКОМ.
 
   
 Санаторно-курортний бізнес в Україні потребує іноземних інвестицій, але, на превеликий жаль, знайти стратегічного інвестора у цій сфері дуже важко з тих причин, що інвестиції потрібні не тільки для покращення умов проживання, а й для харчування, лікування, дозвілля. Можна реінвестувати з власної діяльності, і це показав приклад нашого товариства — за 5 років ми реінвестували більше 100 мільйонів гривень. Але відтворювати основні фонди радянського зразка та доводити їх до тих умов, яких вимагає ринок сьогодні, зростаючі потреби потенційних пацієнтів, практично неможливо. Тому свого часу й була створена Спеціальна економічна зона «Курортополіс Трускавець», а наше закрите акціонерне товариство повинно було показати, що і в умовах України санаторно-курортний бізнес може бути прибутковим, і цю функцію воно виконало. Сьогодні з «Трускавецькурортом» працюють як іноземні, так і вітчизняні інвестиційні компанії.
 
   
Розроблено детальний бізнес-план, який передбачає, що 70 відсотків ліжкового фонду буде спрямовано на людей середнього достатку (тобто ціни будуть доступні для громадян України), ще по 15 відсотків — вищого та VIP-рівня. Згідно з планом, за п’ять років разом з інвесторами ми вкладемо приблизно 500 мільйонів гривень. Уже закінчується будівництво нової бальнеологічної лікарні в центральній частині курорту, рівних якій практично немає в Європі. Її відкриття заплановане на червень, і одразу розпочнеться будівництво чотиризіркового корпуса санаторію «Каштан», а у вересні — тризіркового корпуса санаторію «Кристал» на 500 місць.
 
   
Це підніме конкурентноздатність нашого курорту на світовому ринку. А враховуючи унікальність курортних факторів Трускавця, ми маємо всі шанси на перемогу в цій жорстокій конкуренції. До того ж, у нас є ще один «плюс» — на противагу іноземним курортам, ми максимально розвиваємо лікувальну частину, орієнтуємось на високоефективні науковоємкі лікувальні технології.
 
   
Джерело: Всеукраїнський туристичний журнал "Карпати"

 

СТАТЬИ О ТУРИЗМЕ


Культура Англии. Традиции Англии. Кухня Англии
Величайший художественный вклад Англии в культуру сделан в области театра, литературы и архитектуры. Хотите верьте, хотите нет, но страна также имеет богатейшую коллекцию произведений искусства, представляющих культуру различных эпох и стран.
Отдых в Танзании: русские идут! Ну а в руках у них "Снега Килиманджаро"
На отечественной туристической карте в ближайшее время появится еще одно массовое направление – африканская Танзания. И начало уже положено: в июне этого года там побывало 200 наших туристов (при том, что за весь прошлый год страну посетили лишь 500
Хорватия — смесь деликатесов, сосен и скал
Хорватия объединила в себе, пожалуй, все мыслимые красоты всех четырех сторон света и всех наличествующих на географической карте стран мира. Водопады, похожие на ниагарские или ямайские? Пожалуйста! Швейцарские ландшафты? Будьте любезны! Итальянские
Кипрские фунты – деньги с «зоопарком»
Сможете ли Вы сходу сказать, какие представители флоры и фауны изображены на кипрских монетах и банкнотах? Потянулись за кошельком, припоминая лишь некоторых из них? Ну что ж, давайте повнимательнее рассмотрим денежные знаки, имеющие хождение на остр
Отдых в Австрии: Штирия и Грац
Столица Штирии Грац - красивый тихий городок. Он второй по величине во всей Австрии, но до Вены тут дальше, чем до Венгрии и Словении, - два часа езды на машине, и о штирийских депутатах в столичном парламенте говорят "голос из-за гор
Север Чили и даже больше: достопримечательности Чили
Чили - одна из самых интересных стран мира. Многотысячелетняя история, красивейшие ландшафты, величественные горы и чистейшие горные районы, потрясающее разнообразие природных комплексов, колоритное местное население и быстро развивающаяся экономика